Elektrik Panosu Değişim Onarım Ve Arıza

Elektrik Panosu Değişim Onarım Ve Arıza

Elektrik Panosu Değişim Onarım Ve Arıza Hizmetleri; Eskimiş veya değişmesi gereken elektrik panoları veya yeni pano kurulum ve arıza onarımı için bize ulaşın.
Elektrik Bakım Onarımı

Elektrik tesisatı, bir yapının tüm ısı, ışık ve güç kaynağını merkezden iç mekanlara dağıtma sistemidir. Kullanılacak yer ve alıcıların özelliklerine göre farklı anahtarlar, iletkenler, prizler, sigortalar ve diğer altyapı elektrik malzemeleri kullanılan elektrik tesisatı en belirgin olarak sıva altı ve sıva üstü olmak üzere iki kategoriden oluşmaktadır. Sıva altı elektrik tesisatı en sık kullanılan ve en güvenli döşeme sistemidir. Sıva altı tesisatı gizli olarak binanın yapımı sırasında sıva altına tesis edilir. Sıva üstü elektrik tesisatı ise tehlikeli olduğundan günümüzde pek tercih edilmemektedir.

Ev elektrik tesisatı döşenmesinde bilinmesi gereken terimler şu şekildedir :

Kolon hattı: Transformatör veya elektrik direğinden elektrik sayacına kadar gelen iletkenlere kolon hattı denir.

Ana kolon hattı: Tesisatın besleme noktasından elektrik sayacına kadar gelen besleme hattına ana kolon hattı denir.

Linye hattı: Tüm buatları üzerinde bulunduran tesisatı bir uçtan bir uca gezen iletkenlere linye hattı denir.

Aydınlatma linyesi: Aydınlatma yapılacak yerde dağıtım tablosundan son aydınlatma aygıtının bağlı olduğu buata kadar gelen hatlara denir.

Sorti: Buattan bir prize ya da lambaya giden iletkenlere denir.

Aydınlatma sortisi: Linye hattıyla aydınlatma armatürü arasında olan bağlantı hattına denir. Elektrik tesisatlarında kullanılan elektrik malzemeleri, kablolar, borular, prizler, fişler, elektrik klemensi ve elektrik anahtarlarıdır.

Kablolar, enerjinin alıcılara iletilmesinde kullanılır. Borular, yalıtılmış iletkenleri koruyan dayanıklı malzemelerdir. Prizler, taşınan alıcıları şebekeye bağlar. Fişler, prizlerden alıcıya enerji iletir. Elektrik klemensi, iletkenlerin güvenli bir şekilde bağlanmasını sağlar.

Elektrik anahtarları ise elektrik devresinde akımın yolunu açıp kapamaya yarayan tesisat araçlarıdır. Birçok yapı ve tipte elektrik anahtar çeşitleri bulunmaktadır . Elektrik Tesisatı döşenmesi son derece önemli bir uygulama olup yapılacak ufak hatalar büyük tehlikelere yol açabileceğinden kaliteli, işinde ehil firmalar tercih edilmelidir.

Pano Tesisatı Arıza, Bakım ve Onarımı

Ev ve iş yerlerindeki her tipteki elektrik arızasına hızlı ve garantili hizmet seçenekleriyle çözüm sunan Global Elektrikçi, pano tesisatı arızası olduğunda da uzman çözümleriyle bir telefon kadar yanınızda. İstanbul genelinde hafta sonu da dahil olmak üzere ev ve iş yerinizdeki elektrikle ilgili tüm ihtiyaçlara kısa sürede yanıt veren firmamız, pano tesisat ve arızası hizmetlerini eğitimli elektrik teknisyenleriyle vermektedir. Uzman ekiplerimiz her tipteki pano tesisat arızası ve kurulumunu kısa sürede gerçekleştirmekte, arızalarda her zaman soruna kalıcı olarak çözüm getirmektedir.

Ticari işletmelerin kurulum, onarım, bakım, montaj, taahhüt ve proje gibi ihtiyaçlarını garantili hizmetlerle karşılayan Global Elektrikçi yaşam alanlarınızdaki arızalara, montaj ve kurulum gibi ihtiyaçlara da ekonomik hizmetlerle yanıt veriyor. Ekiplerimiz evinizdeki arızalardan kısa sürede kurtulmanız için çalışmakta ve her zaman problemi mümkün olan en ekonomik şekilde çözmeye çalışmaktadır.

Pano tesisatı konusunda profesyonel hizmetler sunan firmamızdan ayrıca iç tesisat değişimi, kablolama, gerilim sistemleri, kesintisiz güç sistemlerinin kurulum ve tamiri gibi konularda da bir telefonla yardım alabilirsiniz.